Katalog maszyn

Rębaki do drewna i brykieciarki

 

Wstępna obróbka drewna wiąże się z powstawaniem wielu odpadów, które mają zastosowanie gospodarcze. Jednym z nich jest produkcja pelletu i brykietów – materiału opałowego, cenionego przez właścicieli domów z własnymi piecami centralnego ogrzewania. W EMI znajdziesz rębaki do drewna i brykieciarki, dzięki którym wdrożysz taki profil produkcji w swojej firmie.

Cena
8364 PLN
70110 PLN

Sortuj:

5337 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5337 - rębak bijakowy z rynną mion&mosole

5206 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5206- brykieciarka por bric a100

5182 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5182 - brykieciarka nazareno

4141 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4141 - brykieciarka prodeco

4863 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4863 - rębak por castoro

5316 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5316- rębak vecoplan

5139 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5139 - brykieciarka por oscar

5066 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5066 - rębak fida

4962 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4962 - rębak weima

4929 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4929 - peleciarka comafer

4211 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4211 - brykieciarka prodeco

4369 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4369 - brykieciarka por

4375 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4375 - obrotnica do brykieciarki

4710 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4710 - rębak vecoplan

3708 / Rębaki do drewna i brykieciarki

3708 - rębak vecoplan

4782 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4782 - rębak vecoplan

4866 / Rębaki do drewna i brykieciarki

4866 - rębak diani


Używane rębaki do drewna i brykieciarki

Oba typy maszyn, które zgromadziliśmy w tej kategorii są niezbędne przy utylizacji odpadów drzewnych po ścince drzew czy cięciu bali na deski. Pozostałości materiału drzewnego wymagają zagospodarowania. Ze względu na jego naturalne pochodzenie i wartość opałową może on być nadal przetwarzany za pomocą specjalistycznych maszyn i dystrybuowany do klientów. Używane rębaki, które znalazły się w naszej ofercie, to idealne maszyny do rozdrabniania drewna. 

Zależnie od modelu i mocy silnika radzą sobie zarówno z małymi kawałkami gałęzi, jak i z całymi pniami drzew. Większe maszyny są wyposażone w silniki o mocy nawet 55 kW i mogą pracować w warunkach przemysłowych. Używane rębaki do drewna są poddawane przeglądom technicznym, dzięki którym zachowują pełną sprawność porównywalną z nowymi maszynami. Jednocześnie są znacznie tańsze i odpowiednio konserwowane. 

Firmy zajmujące się przetwarzaniem odpadów drzewnych mogą też wykorzystać brykieciarki i pelleciarki z drugiej ręki. Są to specjalistyczne maszyny, które z wiórów drzewnych produkują metodą pracowania ciśnieniowego brykiet lub pellet drzewny. Jest to cenny materiał opałowy, chętnie kupowany przez zwolennik ekologicznego opału i właścicieli pieców kondensacyjnych. W EMI znajdziesz również używane brykieciarki i pelleciarki, z gwarancją ich pełnej sprawności i niezawodności przez wiele kolejnych lat pracy.

Bogata oferta rębaków i brykieciarek 

Firma EMI od wielu lat zajmuje się zaopatrywaniem przedsiębiorców z maszyny nowe i używane, głównie przeznaczone dla branży drzewnej. Brykieciarki i rębaki do drewna stanowią jedną w wielu kategorii maszyn stolarskich, obok pił, grubościówek, wyrówniarek czy szlifierek. Oferta obejmuje modele maszyn, które różnią się parametrami technicznymi i możliwościami. Oferujemy zarówno modele o małej wydajności, przeznaczone do ubocznego przetwarzania odpadów drzewnych, jak i maszyny profesjonalne, przemysłowe, o dużej mocy. 

Profesjonalne rębaki do drewna i brykieciarki doskonale sprawdzą się w przedsiębiorstwach, w których produkcja brykietu i rozdrabnianie odpadów drzewnych stanowią istotny profil produkcyjny. Są to maszyny znanych na polskim rynku producentów, takich jak Diani, Por Castoro, Vecoplan czy Prodeco. Znane i cenione marki stanowią gwarancję wysokiej jakości maszyn oraz gwarancji ich niezawodnej pracy nawet po wielu latach eksploatacji. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.